Kartonpiyer; desenli, desensiz veya alçılı, alçısız olmak üzere birçok türe sahiptir. Ayrıca farklı modelde birçok Ankara kartonpiyer işlemi yapılabilmesi ve bu kartonpiyerlerin istenen renge boyanabilmesi mümkündür. Bu süreçte firma olarak müşterilerimiz ile iş birliği yapmaktayız ve müşterilerimizin istekleri doğrultusunda bir plan hazırlamaktayız. Kartonpiyer; mekanların dekorasyonlarını tamamlamak veya kusurlarını kapatmak amacı ile kullanılmaktadırlar. Müşterilerimizin odalarındaki eksiği tamamlayabilmeleri için kendilerine süreç içerisinde yardımcı olmakta ve tavsiye vermekteyiz. Kartonpiyer seçiminde müşterilerimizin odaları içerisindeki eşyalarına, odanın hakim olduğu tarza dikkat etmeleri gerekmektedir. Dekorasyon bir bütün olduğu için odanın havasına uyacak bir kartonpiyer modeli seçmelidir.

Dekorasyon Amaçlı Kartonpiyer Kullanımı

Kartonpiyer ile dekoratif bir alan elde etmek mümkündür. Kartonpiyerin nasıl elde edildiğine bakıldığında; alçı ve iplik liflerinin su ile karıştırılması sonucunda bir malzeme oluşmaktadır. Bu malzemelerin kalıplara dökülmesi ve kalıplarda kuruduktan sonra kartonpiyer elde edilmektedir. Dekorasyon amacı ile kullanılmaktadır ve oldukça yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesi olarak bilinmektedir. Genellikle müşterilerimiz yapılarındaki bazı eksikliklerin izole edilebilmesi amacı ile kartonpiyer kullanımına yönelmektedirler.

Kartonpiyerler oldukça ucuz bir işgücüne sahiptirler ve hem alçılı hem de alçısız çeşitleri bulunmaktadır. Geçmişte alçılı kartonpiyerler tercih edilirken, günümüzde alçısız kartonpiyerler daha çok tercih edilmektedir. Kartonpiyerler; yapılan kabartmaların bezenmeleri için duvarda, tavan ara kesitlerinde, tavan göbeklerinde kullanılabilmektedirler.

Kartonpiyer Alçısı Nasıl Elde Edilir?

Kartonpiyer alçısı yapımında öncelikle kartonpiyer alçısı sepelenmektedir. Alçıya su ilave edilmelidir ve ardından birkaç dakika beklenmelidir. Bu süreçte alçı ve suyun tam teması sağlanmalıdır. Topaklanma olmaması için karıştırılmalıdır. Ayrıca karışıma alçı veya su ilavesi yapılmamalıdır. Karıştırma işlemi, karışım homojen olana kadar sürmelidir. Kalıp yağı ile bir kalıp yağlanmalıdır. Sonrasında karışım bu kalıba dökülmelidir ve donması beklenmelidir. Bu süreçte kendir veya suni elyaf ile güçlendirme yapılabilmektedir. Alçının tamamen kuruması beklenirken oda sıcaklığında durmasına özen gösterilmelidir. Alçının mukavemeti arttırılmaktadır ve bu sayede kartonpiyerin montajı sırasında herhangi bir kırılma veya çatlama ile karşılaşılmamaktadır. Yaklaşık 30 dakikalık bir süreçte alçı kalıptan çıkabilmektedir. Oldukça sert bir malzemedir. Ustalarımız elde edilen kartonpiyeri müşterilerimiz ile daha önceden anlaşılan şekilde monte etmektedir.

Uygun Fiyatlı Kartonpiyer Yapımı

Ankara ucuz kartonpiyer isteyen müşterilerimiz için firmamız en uygun fiyat politikasını uygulamaktadır. Müşterilerimizin seçecekleri kartonpiyerin alçılı veya desenli olup olmadığı, yapılacağı alanın ne kadar olduğu, ekstra bir işlem uygulanıp uygulanmayacağı, işçiliğin ne kadar olduğu gibi kriterler fiyatları belirlemektedir. Müşterilerimizin kartonpiyer yaptırmak istedikleri alana ekiplerimiz keşif için gitmektedirler. Süreç için bir yol haritası çıkartılmaktadır ve müşterilerimiz bu yol haritası ile ilgili bilgilendirilmektedirler. Ayrıca kendilerine kalem kalem fiyatlandırmanın nasıl olacağı ile ilgili de bilgi verilmektedir. Fiyat konusunda müşterilerimizin onayı alındıktan sonra işleme başlanmaktadır. Müşterilerimiz bütçelerine uygun bir şekilde bizden alacakları hizmeti belirleyebilmektedirler.

Müşteri Memnuniyeti Odaklı Kartonpiyer Seçimi

Kartonpiyer seçiminde müşterilerimizin zevki oldukça önemlidir. Dekorasyon modellerine göre kartonpiyer seçimi yapılmaktadır. Modern, klasik, minimalist, country dekorasyon modellerinden hangisinin uygun olduğu tespit edildikten sonra buna uygun Ankara kartonpiyer seçimini müşterimiz yapmalıdır. Ancak bu süreçte dekorasyon ustalarımız da müşterimize kartonpiyer seçimi konusunda yardımcı olabilmektedir. Müşterilerimizin daha memnun olabilmeleri adına, hem kişiliklerine hem de zevklerine göre bir model seçilmektedir.

Kartonpiyerler oldukça uzun ömürlü, boyanabilir oldukları için müşterilerimizin süreç içerisinde herhangi bir memnuniyetsizlikleri olmamaktadır. Ayrıca uzman ve deneyimli ekibimiz bu süreci müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile sürdürmektedir. Müşterilerimiz yapılan uygulamadan memnun kalana kadar bizden düzeltme talep edebilmektedir.